Proszę czekać...
zamknij
Witamy na stronie Polskiego Towarzystwa Storczykowego "ORCHIS"

Nasze Towarzystwo stara się
przekazywać wiadomości dotyczące
storczyków gruntowych,
naturalnych siedlisk ich występowania
oraz ochrony.

Spotkanie 2011 - Młodzawy

Kolejne spotkanie członków PTS i niezrzeszonych miłośników storczyków odbyło się w Młodzawach. W dniach 21-22 maja uczestnicy podziwiali i fotografowali storczyki reprezentowane na Ponidziu przez liczną grupę gatunków.  

Uczestnicy spotkania na zawsze zapamiętają łąkę z setkami roślin storczyka samiczego (Anacamptis morio), wśród których znalazł się okaz albinotyczny. Roślina o białych kwiatach została znaleziona także na odwiedzonym po drodze licznym stanowisku storczyka drobnokwiatowego (Neotinea ustulata).
Poza dwoma wymienionymi powyżej gatunkami podziwiano pełnię kwitnienia obuwików pospolitych (Cypripedium calceolus), storczyków purpurowych (Orchis purpurea), storczyków kukawek (Orchis militaris) i dwulistnika muszego (Ophrys insectifera). Znalezione zostały pojedyncze okazy storczyka majowego (Dactylorhiza majalis), storczyka męskiego (Orchis mascula), gnieźnika leśnego (Neottia nidus-avis)   i listery jajowatej (Listera ovata). Zidentyfikowano storczyki blade (Orchis pallens) z uschniętymi po kwitnieniu kwiatostanami i podkolany (Platanthera).

Zakończenie spotkania odbyło sie we wspaniałym ogrodzie jednego z jego uczestników. Tu wszyscy podziwiali aranżację ogrodu i liczne gatunki storczyków gruntowych nie występujące w naszym kraju, wsród których przepięknie prezentowały się obficie kwitnące różne gatunki obuwików.
Kontakt z administratorem strony.
Zawartość całej strony jest chroniona prawami autorskimi i w żadnym
wypadku ani w żadnej postaci nie może być wykorzystana bez pisemnej zgody autorów.
Polskie Towarzystwo Storczykowe "ORCHIS" (c) 2009
flycather statystyka