Proszę czekać...
zamknij
Witamy na stronie Polskiego Towarzystwa Storczykowego "ORCHIS"

Nasze Towarzystwo stara się
przekazywać wiadomości dotyczące
storczyków gruntowych,
naturalnych siedlisk ich występowania
oraz ochrony.

Fotorelacja - Kreta 2010

Podczas kolejnej wiosennej wyprawy na Kretę w kwietniu 2010 roku podziwiane były głównie okolice Spili, Moires, Knosos. Jeden dzień pobytu przeznaczony został na wędrówkę po południowo-zachodniej części wyspy.

Na Krecie storczyki rosną wszędzie, a w okolicach Spilit stały się główną atrakcją turystyczną. Płaskowyż pomiędzy Spili i Gerakari jest słynny z bogactwa dzikich tulipanów i storczyków.Obszary położone w pobliżu miasta obfitują w imponującą ilość gatunków, którym towarzyszy wiele ciekawych roślin takich jak anemony, szachownice, irysy, cyklameny. Łąki płaskowyżu porastają kłujące zarośla euphorbii i krwiściągu, pomiędzy którymi storczyki bezpiecznie rosną schronione przed żarłocznością kóz i owiec. Część pastwisk jest ogrodzona, po pozostałych można swobodnie poruszać się po licznych polnych drogach i wydeptanych ścieżkach.
Wiosną, przed rozpoczęciem prawdziwego letniego sezonu turystycznego, przyjeżdżają do Spili wycieczki aby podziwiać lokalne bogactwo flory. Jest też duża grupa turystów indywidualnych. Widać ludzi spacerujących, oglądających i fotografujących storczyki. Jest pięknie.

 


Zdjęcia: Paweł Ciesielski

Kontakt z administratorem strony.
Zawartość całej strony jest chroniona prawami autorskimi i w żadnym
wypadku ani w żadnej postaci nie może być wykorzystana bez pisemnej zgody autorów.
Polskie Towarzystwo Storczykowe "ORCHIS" (c) 2009
flycather statystyka