Proszę czekać...
zamknij
Witamy na stronie Polskiego Towarzystwa Storczykowego "ORCHIS"

Nasze Towarzystwo stara się
przekazywać wiadomości dotyczące
storczyków gruntowych,
naturalnych siedlisk ich występowania
oraz ochrony.

05.04.2011 - Wernisaż w Szkole Podstawowej Nr 125 w Łodzi.

Relacja ze szkolnego wernisażu fotografii storczyków Polski.

Pod szyldem Polskiego Towarzystwa Storczykowego otwarta została w Szkole Podstawowej nr 125 im.Janusza Korczaka w Łodzi edukacyjna wystawa fotografii polskich storczyków.
Zaprezentowanych zostało 10 gatunków, między innymi obuwik, storczyk kukawka, storczyk majowy, podkolan biały. Zdjęcie prezentowało storczyk w środowisku naturalnym i zbliżenie kwiatów.

Fotorelacja z wernisażu:
wystawy/wystawa_sp125_1.jpg  wystawy/wystawa_sp125_0.jpg

  wystawy/wystawa_sp125_3.jpgwystawy/wystawa_sp125_5.jpg

wystawy/wystawa_sp125_4.jpg  wystawy/wystawa_sp125_6.jpg

Ekspozycja zdjęć wzbudziła zainteresowanie. Zaskoczeniem dla wielu osób był fakt, ze piękne tropikalne storczyki, znane w Polsce z wystaw, Palmiarni i Ogrodów Botanicznych mają swoich przedstawicieli rosnących na naszych łąkach i w lasach. Dzieci oglądały ich fotografie, porównywały żywe kwiaty phalenopsisów z kwiatami prezentowanymi na zdjęciach, zadawały pytania. Oprócz pokazania piękna rodzimych storczyków poruszony został temat ich ochrony oraz zagrożeń powodujących coraz rzadsze ich występowanie.

Przy okazji wystawy stworzona została przestrzeń do dalszych tego typu działań oraz upiększone zostało wnętrze szkoły co pobudza rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci. Zdjęcia zostały szkole podarowane i będą wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna na lekcjach przyrody. Autorami i sponsorami galerii są Beata i Tomasz Urzędowiczowie (członek i sympatyk PTS „ORCHIS”), którym zależy na propagowaniu wiedzy o pięknie i ochronie tych wspaniałych roślin.

wróć
Kontakt z administratorem strony.
Zawartość całej strony jest chroniona prawami autorskimi i w żadnym
wypadku ani w żadnej postaci nie może być wykorzystana bez pisemnej zgody autorów.
Polskie Towarzystwo Storczykowe "ORCHIS" (c) 2009
flycather statystyka