www.pts-orchis.pl

Forum PTS
Teraz jest 17 paź 2018, 19:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 maja 2014, 21:06 
Site Admin

Hejka,
w zeszłym roku z bardzo wielu powodów, nie byłem w stanie czasowo i siłowo zorganizować spotkania w Tatrach. W tym roku są na to o wiele większe szanse. Mam zaplanowany urlop 14-25.07. W tym czasie chcę pojechać w Tatry na jakieś 7-8 dni. Powiedzmy, że mogę wygospodarować czas na 2 dni, żeby to tu, to tam oprowadzić grupkę osób. Oczywiście, jako większa grupa musielibyśmy mieć przewodnika, który nie wie, że lilia złotogłów poza parkiem narodowym jest chroniona... Także jakbyśmy chodzili, to w takim może luźnym rozciągnięciu, żeby nikt nas za zorganizowaną grupę nie potraktował i nie zmusił do czegoś, co jest nam zupełnie zbędne.

Teraz pytanie do wszystkich, kto miałby ochotę się pojawić. Oraz jakie terminy wam pasują. Proszę podawać przedział z gorącą prośbą, żeby nie robić tego w pierwsze i ostatnie dwa dni, bo ja nie mam pewności, czy uda mi się dotrzeć w Tatry na 14-go, ani też nie zamierzam, tam być do 25-go.

Na podstawie tego, ilu potencjalnych chętnych będzie, oraz jakie terminy będą podawane, postaram się uzależnić swój wyjazd. Prosiłbym nie zwlekać z podaniem tych orientacyjnych terminów do ostatniego dnia Czerwca. Wydaje mi się, że im szybciej, tym lepiej, bo zorganizowanie lokum dla większej grupy, może już w tej chwili być problemem. Ewentualnie, mielibyśmy lokum w różnych, bliskich sobie miejscach, co byłoby ostatecznością. Najbardziej komfortowe dla mnie, byłoby jakby każdy sobie zorganizował lokum, bo nie wiem czy każdy będzie chciał przyjechać tylko na dwa dni, albo czy da radę aż na tyle.

ZOBACZYMY. Nie mniej, mogę swój czas wygospodarować. Postarałbym się, aby atrakcji było tyle, że żadne z was z osobna nie byłoby w stanie tyle gatunków wypatrzyć. Zresztą ja tego w jeden rok też nie zrobiłem. Na pewno będę chciał pokazać potrostka alpejskiego i jak się uda storzana bezlistnego.

Ponieważ pojawił się na spotkaniu pomysł zobaczenia buławnika czerwonego, wydaje mi się, że powinien to być dogodny czas również na niego. Może nie kwitnąć w pełni (w sumie nie wiem kiedy kwitnie w pełni), ale coś tam zobaczyć się da. A od niego w Tatry nie jest daleko, tylko, że atrakcji o wiele więcej.

Pozdrawiam,
Krzysiek

PostNapisane: 23 cze 2014, 21:49 

Nikt tu nic nie napisał a ja słyszę od różnych osób że chcą jechać w Tatry z Tobą Krzysiu!!! :ugeek:
To ja bardzo proszę o ustalenia czasowe: muszę zaplanować pracę na lipiec - czy mam rezerwować weekend 18,19,20 lipca :?:
Czy jakoś inaczej? A może to już nieaktualne??

PostNapisane: 23 cze 2014, 23:07 
Site Admin

Hejka,
do tej pory nikt mi się nie zgłosił, a ja, żeby innym organizować nocleg musiałem o tym wiedzieć wcześniej. Skoro nie było nikogo, to ja nawet nie czułem presji organizowania noclegu sobie. Wiem, że dla siebie znajdę bez większego problemu, bo mam pewne możliwości i kontakty, których inni nie mają i niestety w tym miejscu też nikomu poza sobą i ewentualnie jedną osobą towarzyszącą, noclegu nie mógłbym załatwić. W takim razie ja jutro zadzwonię i dowiem się jak mógłby wyglądać mój nocleg, ale z noclegami innych byłby problem. Musiałbym wiedzieć ile osób i może udałoby mi się coś znaleźć w tej samej okolicy. Ci mili Państwo, których znam, zapewne by mi w tym trochę pomogli.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]