www.pts-orchis.pl

Forum PTS
Teraz jest 11 gru 2017, 16:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sty 2014, 19:45 
Site Admin

Choć jakoś takie super spóźnione, to pomyślałem, że nie zaszkodzi, jak podeślę zeszłoroczny szczyt sezonu na mojej storczykowej konstrukcji.

Większość zdjęć zrobiona została 01.06.2013r.

Zdjęcie poglądowe w okresie maksymalnego zarostu - kwitnienia pewnego, nieokreślonego gatunku trawy, która jest głównym składnikiem tego ekosystemu.
Obrazek

Gółki długoostrogowe z kosatką kielichowatą
Obrazek

Północno - zachodnia część ze storczykiem trójzębnym, s. samiczym, dwulistnikami i innymi ciekawymi roślinami jak szafirek miękkolistny czy widocznej na dobudówce zerwie kulistej
Obrazek

Storczyk trójzębny
Obrazek

Storczyk drobnokwiatowy
Obrazek

Dwulistnik pajęczy - Ophrys sphegodes
Obrazek

Dwulistnik muszy
Obrazek

Himantoglossum hircinum - niestety, z nieznanych powodów zgniło mi tej jesieni, choć już równie wilgotne okresy przetrwało bez żadnych problemów. Niestety tak bywa z tymi roślinami... :/
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postęp we wzroście siewek na dobudówce. Trochę porosły, ciekawe czym okażą się być. :)
Obrazek

Storczyk drobnokwiatowy forma letnia
Obrazek

Kwitnąca 02.07.2013
Obrazek

Kręczynka jesienna przed kwitnieniem...
Obrazek

... kwitnąca.
Obrazek

Siewka kręczynki znaleziona jako 3 mm samosiew! (Widoczna na zdjęciu na górze, na 3 stronie) Zdjęcie zrobione 05.08.2013
Obrazek

Ta sama roślina, zdjęcie zrobione telefonem 11.11.2013 (widać ogromny postęp we wzroście)
Obrazek

Ponieważ obecne podłoże, co powtarzam do znudzenia jest na tej konstrukcji dość złe (tak złe), to na połowie, gdzie było stosunkowo mało storczyków, mało siewek i niezbyt rozwinięty ekosystem, wymieniłem je na dużo lepszą mieszankę. Przy okazji, wydłubałem tyle siewek ile mogłem. Podłoże zostało zdjęte płatami, więc na wiosnę wyciągnę resztę siewek. Nie mniej jedną z nich była siewka kruszczyka, roczna, gdyż na pewno tam jej wcześniej nie widziałem. Wyglądała tak:
Obrazek

Jestem ciekawe jakie będą postępy we wzroście i sianiu się storczyków. Marzy mi się nowa, większa i rzecz jasna własna konstrukcja. Z lepiej dopasowanym ekosystem. Ale muszę się zadowolić tym co mam. :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]