www.pts-orchis.pl

Forum PTS
Teraz jest 30 paź 2020, 03:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lis 2013, 16:28 
Site Admin

Witam wszystkich,
w końcu udało się połączyć tematy z innego forum z tym, w ten sposób tworząc jedną całość. Przez to, że fora są nieco o odmiennej strukturze, oraz ja z kolegą dysponujemy różną ilością wolnego czasu, trwało to nieco dłużej niż początkowo przewidywałem. Przez tą odmienność dwóch forów widzę, że jest drobny problem ze starymi załącznikami. Jeżeli były dodawane na serwer, to wcześniej mogły być dowolnie ulokowane w poście, w tej chwili automatycznie wylądowały na sanym jego dole. Jedynie zdjęcia załączone z serwerów zewnętrznych pod postacią linków są tam gdzie trzeba.

Ponieważ jeszcze będziemy chcieli zrobić aktualizację forum, choćby w celu lepszego zabezpieczenia się przed śmieciowymi-automatycznymi użytkownikami-komputerami, toteż jeszcze nie będę ruszał samych załączników i pozostawię wszystko w takiej formie w jakiej jest w tej chwili.

Teraz jedna z ważniejszych kwestii, mianowicie SUBSKRYPCJA!

Śledzenie tematów, w których aktualnie bierzemy udział zostało włączone wszystkim. Czyli biorąc udział w temacie, jak zostanie napisana odpowiedź, wówczas automatycznie na podany e-mail podczas rejestracji, zostanie nadana informacja o pojawieniu się takiej odpowiedzi. Pojawi się ona raz i nie zostanie żadna ponownie wysłana, jeżeli takiego tematu się nie odwiedzi.

Jeżeli taka opcja wydaje się komuś uciążliwa, oczywiście można ją wyłączyć w indywidualnym profilu, ostatecznie poprosić mnie, żebym to zmienił. Proponuję jednak wyłączać samemu w następujący sposób:
Należy wejść w Panel użytkownika -> Ustawienia -> Wysyłanie Wiadomości, a tam w polu -> Domyślnie informuj mnie o odpowiedziach: TAK -> wybrać NIE.

Jeżeli mamy ochotę subskrybować cały dział lub temat, w którym nie bierzemy udziału, to musimy zrobić to samemu. Mianowicie wejść do działu lub takiego tematu, a następnie pod guzikiem "Nowy wątek" kliknąć "Obserwuj". W ten sposób będziemy powiadamiani o nowych tematach w dziale lub odpowiedziach w temacie, w którym nic nie pisaliśmy.

Wydaje mi się, że teraz dużo lepiej będzie korzystać się z forum, a będziemy z kolegą czynić na co czas nam pozwoli, żeby jeszcze to usprawnić.

PostNapisane: 26 lis 2013, 20:07 

Gratulacje, to nie byla prosta sprawa.
Bardzo dobrze, ze mozna wrocic do wcześniejszych wątków, bylo w nich sporo ciekawych informacji. Mysle, ze umieszczenie zdjec na dole postow nikomu w tych watkach nie bedzie przeszkadzalo, najwazniejsze ze w ogole udalo sie wszystko polaczyc.

Podziwiam i pozdrawiam :)

PostNapisane: 26 lis 2013, 22:51 
Site Admin

Największe podziękowania należą się Pawłowi Garskiemu z Gdańska. Gdyby nie on, to chyba sam bym sobie nie poradził.

PostNapisane: 01 sty 2014, 14:26 

No to podziękuj i pogratuluj dobroczyńcy :D

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]